sreda, 26. junij 2024 Banka SID razpisuje dve kadrovski štipendiji za prihajajoče študijsko leto, namenjeni študentom magistrskega študijskega programa Računalništvo in informatika / Podatkovna znanost

SID banka razpisuje dve kadrovski štipendiji za študente in študentke magistrskega študijskega programa 2. bolonjske stopnje iz smeri Računalništva in informatike in Podatkovne znanosti.

Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati/ke, ki:

• redno opravljajo študijske obveznosti – imajo status rednega študenta,
  • so državljani Republike Slovenije, imajo stalno bivališče na območju Republike Slovenije,
  • dosegajo višjo povprečno oceno,
  • imajo praktične izkušnje s programskim jezikom R,
  • so jim znane metode modeliranja in napovedovanja,
  • poznajo orodje za delo z bazami podatkov (SQL),
  • napredno uporabljajo MS orodja (Excel, Word, PowerPoint, Teams),
  • imajo višji nivo uporabnega znanja angleškega jezika.

Kaj ponujajo štipendistom?

• konkurenčno mesečno štipendijo;
  • možnost pridobivanja delovnih izkušenj z opravljanjem obvezne prakse in počitniškega dela;
  • možnost pisanja zaključnega dela na primerih iz prakse banke;
  • zaposlitev po zaključku študija in strokovni razvoj kariere v banki.

Prijava na razpis mora vsebovati:

• motivacijsko pismo, v katerem navedete razloge, zakaj želite postati štipendist/tka;
  • življenjepis,
  • potrdilo o vpisu v tekoči letnik študija/status študenta,
  • potrdilo o vseh opravljenih študijskih obveznostih s povprečno oceno;
  • potrdilo o državljanstvu Republike Slovenije,
  • dokazilo o znanju angleškega jezika (spričevalo, certifikat, opravljen izpit, …)
  • morebitna potrdila, priporočila ali druga dokazila,
  • izjavo študenta/tke, da ne prejema kadrovske štipendije pri drugem delodajalcu.

Rok in oddaja vloge

Vlogo za pridobitev kadrovske štipendije s prilogami pošljite  do vključno 15.9.2024 na elektronski naslov kadrovska@sid.si  z zadevo  »Kadrovska štipendija«.

Po pregledu vlog bomo kandidate, ki izpolnjujejo naše zahteve in pogoje povabili na kadrovski pogovor.

Izbrani kandidat/kandidatka bo skladno s štipendijsko politiko SID banke sklenil/a pogodbo o štipendiranju.

Za dodatne informacije lahko kontaktirate na telefonsko številko 01 200 7722 ali 01 200 7286 ali na elektronski naslov kadrovska@sid.si.

Več o razpisu: https://www.sid.si/o-banki/kadrovske-stipendije