torek, 19. december 2017 Razpis za raziskovalne štipendije ASEF

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF (American Slovenian Education Foundation) je objavila razpis za raziskovalne štipendije na 22 odličnih ameriških, kanadskih in angleških univerzah.

S štipendijskim programom fundacija ASEF krepi raziskovalno in študijsko sodelovanje med Slovenijo in odličnimi tujimi univerzami.

Štipendije omogočajo slovenskim študentom in ameriškim študentom slovenskih korenin, da na 10-tedenskem raziskovalnem obisku raziskovalne institucije poglobijo in razširijo znanja s svojega študijskega področja.

Prijave so možne za področja: fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, okoljskih znanosti, prava, politologije in humanistike. Razpis je dostopen tukaj

Rok za oddajo prijav je 15. februar 2018. Kontakt za vsa morebitna vprašanja je e-mail naslov info@asef.net.

V petek, 22. decembra, ob 13.30 uri bo na Univerzi v Ljubljani organiziran tudi predstavitveni sestanek, na katerem bodo predstavniki ASEF fundacije predstavili štipendijski program in izkušnje štipendistov iz preteklih let. Sestanek bo potekal v dvorani Ivana Hribarja, Kongresni trg 12, Ljubljana.

Vabljeni k prijavi!