petek, 4. oktober 2024 Raziskava o duševnem zdravju med študenti

Na UP IAM Slovenskem centru za raziskovanje samomora v mesecu oktobru, mesecu duševnega zdravja, pričenjajo z raziskavo o duševnem zdravju med študenti, ki jo izvajajo v okviru projekta »Človek v primežu COVID-19«.

Namen raziskave je preučiti duševno zdravje in njegove dejavnike med študenti v Sloveniji po obdobju epidemije in drugih hitrih ter nenadnih sprememb, ki so sledile epidemiji (npr. draginja, naravne nesreče). Cilj raziskave je pridobiti poglobljen vpogled v duševno zdravje študentov, ki so se v omenjenih obdobjih soočali s številnimi spremembami (npr. prenos študija na daljavo, izguba študentske zaposlitve).

Več informacij o raziskavi se nahaja tukaj.

Sodelovanje v raziskavi je mogoče tukaj.