torek, 14. april 2009 Pričenja se nov cikel Univerzitetnega programerskega maratona (UPM)

Pričenja se nov cikel prestižnega tekmovanja iz programiranja ACM (ACM International Collegiate Programming Contest), ki se bo zaključil na svetovnem finalu leta 2010 (finale 2009 bo 18.-22. aprila v Stockholmu, cm2prod.baylor.edu).

Na tekmovanju sodelujejo trojice, ki rešujejo programske naloge in tista trojica, ki jih reši največ, zmaga. Pot do finala sestoji iz dveh korakov in sicer iz regionalnega tekmovanja, ki bo letos jeseni v Wroclawu na Poljskem in nacionalnega tekmovanj. Nacionalno tekmovanje (www.upm.si) se odvija v treh kolih in finalu, ki bo 24.10. v Mariboru. Prvo kolo bo 5.5. in trojice se morajo prijaviti nanj najkasneje do 4.5. preko spleta na zgornjem naslovu.

Pred prvim kolom bo izvedeno predkolo ali poskusno tekmovanje, na katerem se boste spoznali med seboj, s sistemom in videli kako vse skupaj izgleda. Poskusno tekmovanje bo v torek, 21.4. ob 15h za Univerzo v Ljubljani v prostorih FMF. Dobimo se v 3. nadstropju na FMF. Vabljeni, da se ga udeležite v čim večjem številu!

Še nekaj podatkov:

Kraj (vedno) Ljubljana (FMF), Maribor (FERI), Koper (FAMNIT)
Jeziki C, C++, Pascal, Java
Poskusno tekmovanje, da dobiš občutek 21.4.2009
Rok za prijavo 4.5.2009
Začetek tekmovanja (1. kolo) 5.5.2009
Spletni naslov www.upm.si

Vabljeni!

dr. Andrej Brodnik

PS: Prav zanimivo je pogledati, kdo so bili prejsnji zmagovalci
tekmovanj in kje nadaljujejo svojo življensko pot. človek bi si res
želel biti med njimi. Poglejte si!