torek, 27. september 2022 Vabilo na predstavitev izbranih izobraževalnih in dokumentarnih filmov o aktualnih raziskavah NIB in biodiverziteti

Ali ste vedeli, da ima slovensko morje svoj koralni greben in da je Slovenija vroča točka biodiverzitete v Evropi?

Vas zanima, kako kanabinoidi vplivajo na rakave celice in kako potekajo raziskave na 3D celičnih modelih?

Ali veste, da so odpadne vode skupno črevesje vseh prebivalcev mesta, v katerem lahko zasledujemo znane in nove povzročitelje bolezni, vključno s SARS-Cov2, in da raziskovalci na NIB že dve leti spremljajo virus SARS-CoV-2 v odpadnih vodah slovenskih mest, rezultati pa so pomembno orodje za sledenje COVID epidemiji?

Spoznali boste,zakaj sta NIB in RTV SLO za dokumentarni film o Kostariki in njeni biodiverziteti nagrajena na mednarodnem festivalu Nature Without Borders ter nominirana med 10 najboljših kratkih dokumentarnih filmov na mednarodnem filmskem festivalu v Innsbrucku?

V petek, 30. septembra 2022, med 10. in 11. uro ste vabljeni v predavalnico B5 Biološkega središča, Večna pot 111 v Ljubljani. Predstavljeni bodo izbrani izobraževalni in dokumentarni filmi o aktualnih raziskavah in biodiverziteti. Filme so na Nacionalneminštitutu za biologijo z različnimi avtorji ustvarili v zadnjih dveh letih. Predstavitev je pridružen dogodek Noči raziskovalcev 2022.

VABILO S PROGRAMOM

Kontakt za več informacij: Katja Sinur, katja.sinur@nib.si, 040 320 516.