sobota, 1. junij 2024 [Rok prijave podaljšan do 17. 6. 2024] Poletna šola PODATKI O NARAVI - od terena do informacijskega sistema

Vabljeni na poletno šolo “Podatki o naravi - od terena do informacijskega sistema”, ki jo organizira Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani, v okviru aktivnosti Skupine za speleobiologijo na Oddelku za biologijo v projektu LIFE NarcIS.

Poletna šola bo potekala od 26. do 30. avgusta 2024 na območju Krajinskega parka Pivška presihajoča jezera. Predavanja in praktične delavnice bodo potekali v Ekomuzeju Pivških presihajočih jezer

Vsebinsko izhodišče bo predstavljal NarcIS - naravovarstveni informacijski sistem, ki ga vzpostavljajo partnerji projekta LIFE NarcIS (LIFE19 GIE/SI/000161). Na poletni šoli boste spoznali vse korake, kako se opažanja s terena prenesejo v podatkovne zbirke in postanejo uporabna za naravovarstvo. Posvetili se boste uporabi programa QGIS, vključno z vtičnikom qNarcIS in portalom, ki ga razvijamo v projektu LIFE NarcIS. Spoznali boste delovanje Krajinskega parka Pivška presihajoča jezera, ter preko tega priložnosti in izzive, s katerimi se srečujejo zavarovana območja pri nas.

Vsebina poletne šole bo sestavljena iz predavanj strokovnjakov, praktičnih terenov in delavnic ter izdelave samostojne naloge na izbrano temo. Podrobnejši program bo v kratkem na voljo na spletni strani Skupine za speleobiologijo iz Oddelka za biologijo

Vabljeni dodiplomski, magistrski in doktorski študenti, podoktorski raziskovalci ter zainteresirani strokovnjaki. Udeležba na poletni šoli je omejena na 15 udeležencev. V primeru večjega zanimanja bomo naredili izbor, pri čemer bomo upoštevali zaporedje prijav in odgovore na dodatna vprašanja, ki jih bodo poslali vsem prijavljenim.

Udeležba na poletni šoli je brezplačna. Vsi ostali stroški (namestitev v domu v Trnju, prehrana in potni stroški terenskega dela) so pokriti.

Rok za prijavo je 17. junij 2024, prijave se zbirajo na tej povezavi: Prijava