petek, 15. november 2019 NIB vabi na seminar »Tujerodna rebrača Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«

Nacionalni inštitut za biologijo vabi na seminar »Tujerodna rebrača Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«, ki ga bodo izvedli dr. Borut Mavrič, prof. dr. Lovrenc Lipej in dr. Tjaša Kogovšek.

KDAJ IN KJE? V ponedeljek 18. novembra 2019, ob 10.00 na Morski biološki postaji v Piranu (Fornače 41).

Na seminarju bodo predstavljeni rezultati projektne naloge »Pregled stanja, ovrednotenje vpliva na okolje ter pregled možnih ukrepov za obvladovanje populacije tujerodne vrste rebrače Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«, ki je bila financirana iz Operativnega sklada za pomorstvo in ribištvo 2014–2020. Govor bo o prisotnosti in letni dinamiki pojavljanja rebrače v slovenskem morju, njeni prehrani ter drugih bioloških in ekoloških parametrih.

Za dodatne informacije je na voljo Katja Ploj na e-naslovu: katja.ploj@nib.si