torek, 14. maj 2024 Slovenski matematik s strani predsednice Republike Slovenije prejel Red za zasluge

Prof. dr. Bojan Mohar, slovenski matematik, ki se ukvarja s teorijo grafov, je prejel Red za zasluge za izjemne znanstvene dosežke v slovenskem in mednarodnem prostoru ter velik prispevek k prepoznavnosti Slovenije v svetovnih znanstvenih krogih. Ukaz o podelitvi je objavljen v Uradnem listu RS. Odlikovanja je predsednica države Nataša Pirc Musar podelila na slovesnosti v predsedniški palači ob 20. obletnici članstva Slovenije v EU in zvezi Nato.

Dr. Mohar trenutno deluje kot vodja kanadske raziskovalne katedre za teorijo grafov na univerzi Simon Fraser v Vancouvru in kot vodja projekta ERC Synergy Grant KARST na FMF UL.

Prejemnik odlikovanja uspešno sodeluje tudi z Oddelkom za matematiko UP FAMNIT, med drugim je član uredniškega odbora mednarodne matematične revije Ars Mathematica Contemporanea (AMC), ki izhaja v založništvu UP v sodelovanju s strokovnimi društvi.

Za izjemen uspeh prof. dr. Bojanu Moharju iskreno čestitamo!

Foto: Bor Slana/STA