četrtek, 21. avgust 2014 Seminar MARA

V ponedeljek, 25. avgusta 2014, bo ob 16.00 uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP IAM, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

RAČUNALNIŠKI SEMINAR

Prostor: FAMNIT-1-RU1 ob 16:00

Predavatelj: Marko Grgurovič

Naslov: Tranzitivna ovojnica, dinamični algoritmi in najkrajše poti

Povzetek:

Na seminarju si bomo ogledali kako lahko učinkovito izračunamo  tranzitivno ovojnico grafa. Pri tem bomo uporabili nekaj trikov  iz "word RAM" modela, ter pokazali, kako lahko tovrstne prijeme  prevedemo na bolj splošne modele računanja. Ogledali si bomo tudi  nekaj sodobnih dinamičnih algoritmov za hrambo tranzitivne ovojnice  grafa. Vse skupaj bomo povezali s t.i. problemom "bottleneck shortest  path" in pokazali, da ga je moč reducirati na problem dinamične hrambe  tranzitivne ovojnice.

Vabljeni!