četrtek, 30. maj 2024 UP, UL in UM študentom in študentkam psihologije omogočile, da predstavijo svoje raziskovalno delo

Danes na UP FAMNIT poteka Psihološka magistrska konferenca 2024.

Dogodek organizira Oddelek za psihologijo UP, v sodelovanju z Oddelkoma za psihologijo UL in UM  ter Nacionalnim odborom za podeljevanje certifikata EuroPsy.

Univerze so s sodelovanjem študentom in študentkam psihologije ob zaključevanju študija ponudile priložnost, da predstavijo svoje raziskovalno delo. Cilj organizatorjev je tudi spodbuda razprave in sodelovanja med študenti psihologije različnih univerz. Konferenca predstavlja odlično priložnost za deljenje dela med kolegi, povezovanje in učenje drug od drugega.

Ob začetku dogodka so prisotne pozdravili predstojniki Oddelkov za psihologijo s posameznih univerz: doc. dr. Tina Podlogar (UP), prof. dr. Eva Boštjančič (UL) in izr. prof. dr. Bojan Musil (UM). Prav tako je udeležence nagovorila prof. dr. Anja Podlesek, ki je predstavila Evropski certifikat iz psihologije EuroPsy in supervizirane prakse ter sistem SUPER PSIHOLOG.

Na konferenci poteka več različnih formatov predstavitev, in sicer predstavitev dispozicije magistrske naloge, predstavitev rezultatov magistrske naloge in predstavitev raziskovalnega dela v okviru doktorskega študija.

Študentje in študentke imajo za posamezno predstavitev na voljo med 10 in 15 minut, do konca programa pa se bo vse skupaj zvrstilo 55 predstavitev razdeljenih v 11 tematskih skupin, in sicer:

• Medosebni odnosi, partnerstvo, osebnostne lastnosti in stiske,
  • Medvrstniško nasilje in konflikti na delovnem mestu,
  • Življenjski slog v sodobnem svetu,
  • Kognitivna psihologija in nevropsihologija,
  • Spolno zdravje,
  • Psihologija dela in organizacije,
  • Mediji, spanje, delo in počitek,
  • Duševno zdravje in doživljanje glasbe,
  • Reprodukcija in družina,
  • Svetovalno delo, pedagoški pristopi in učenje,
  • Človek v naravi in sodobni družbi.

Študentom in študentom želimo velika uspeha pri nadaljnjem raziskovanju!