petek, 11. oktober 2024 Plac priložnosti, Izobraževalno-karierni festival

To je PLAC, kjer raziskujete svojo prihodnost. PLAC, kjer spoznavate najrazličnejše poklice tako, da se za nekaj ur prelevite v mehanike, kuharje, direktorje, reševalce, raziskovalce, voznike, učitelje, trgovce ipd. Je tudi PLAC, na kateren spoznavate možnosti izobraževanja za izbrani poklic, ki vam jih ponuja slovenski in čezmejni prostor. Je PLAC, s katerim bo odločitev o vaši prihodnosti vsaj nekoliko lažja.

V letošnjem letu se v projekt vključujeta tudi Kulturno-izobraževalno društvo PiNA in Univerza na Primorskem z izobraževalnim festivalom, ki pa bo na enem mestu zbral vzgojno-izobraževalne institucije iz Slovenije in čezmejnega območja, ki bodo predstavljale svoje izobraževalne študijske programe na vseh področjih in nivojih.

ZAKAJ obiskati Festival?

Ker boste na enem mestu imel na voljo:

• srednje šole iz vse Slovenije in zamejstva
  • fakultete in visokošolske zavode iz vse Slovenije
  • ljudi, ki vam bodo znali predstaviti program
  • ljudi, ki bodo znali odgovoriti na vaša vprašanja in na tista, ki si jih zastavljajo vaši starši
  • Ker se boste lažje odločili za nadaljevanje šolanja, tudi če še niste v zaključnem letniku/razredu.
  • Ker boste vedeli, kje poiskati informacije, ko se boste spomnili vprašanja, ki ste ga pozabili vprašati.

KDAJ bo potekal festival?

Festival vrata odpira v ČETRTEK, 17. oktobra ob 10. uri. Razstavljavci in organizatorji vas bomo v ARENI BONIFIKA v KOPRU čakali vse do 18. ure.

KAKŠEN bo spremljevalni program?

• 10:30–11:30 Izzivi novih generacij na trgu dela (Vesna Miloševič Zupančič, Strokovna direktorica e-Študentskega servisa)
  • 12:00–13:00 Karierna delavnica – od želje do poklica (Iris Skrt, Univerza na Primorskem)
  • 14:00–15:00 Praksa v NVO – spoznavanje novih kariernih poti (Kristjan Nemac, PiNA)
  • 15:00–16:00 Male skrivnosti velikih študentov (Petra Majcen, Univerza na Primorskem)