četrtek, 16. maj 2024 ONKRAJ MEJA: T4EU TEDEN NA UP

Univerza na Primorskem v sodelovanju z Univerzo v Trstu prvič organizira T4EU teden (t.i. Transfor4Europe Week: Beyond Borders), med 20. in 24. majem 2024. Glavni namen dogodka je mreženje, izmenjava mnenj, izkušenj, znanj ter sodelovanje študentov in zaposlenih z vseh 11 partnerskih univerz.

Prvi del programa T4EU tedna je načrtovan od 19. do 22. maja v Trstu, nato pa se bo od srede, 22. do 24. maja selil na UP, v Koper. Povezovanje obeh obmejnih univerz, članic T4EU zveze, v skupnem enotedenskem programu bo prineslo pester nabor dogodkov, ki bodo trajali vsak dan, od jutranjih do poznih večernih ur.

Program je razdeljen v posamezne sekcije, ki obravnavajo pomen podjetniških znanj ter okoljskih, digitalnih in družbenih preobrazb. Prilagojen je tako študentom vseh stopenj kot raziskovalcem in ostalim zaposlenim. Predavanja za študente T4EU univerz bodo potekala po hibridni shemi BIP (Blended Intensive Programme), vključno z nekaj spletnimi in 20 osebnimi urami poučevanja. Udeleženci bodo po opravljenih predavanjih imeli možnost pridobiti 3 kreditne točke.

Dogodki, ki bodo odprti za širšo javnost so: Open Science, Fair Data and Creative Commons (22. maj, 14.30-17.00 | ZOOM ali v živo UP Brolo B7) in Bridging Communities: Dialogue and Action for Inclusive Futures (23. maj, 14.00-16.00 | ZOOM | UP FM P1). Vabljeni, da se jim pridružite, v živo ali po spletu.

Več o programu dogodka lahko preberete TUKAJ.

POSTANI PROSTOVOLJEC_KA T4EU TEDNA! ;

UP vabi, da spoznaš ozadje dogodka T4EU tedna, in se nam pridružiš na dogodku kot prostovljec_ka!

Potrebujemo pomoč na dogodkih, ki se bodo odvili med sredo, 22. in petkom, 24. majem 2024, v Kopru / na različnih članicah UP, in sicer pri:

• izvedbi športnih in družabnih aktivnosti (glej direktno program – povezava spodaj)
  • pripravi prostora za izvedbo dogodka (predvsem v sredo (Socerb – 11:30 -13.30) in v petek (Muzejski trg – 16.00-18.00))
  • spremljanje skupin na lokacije (sreda na ŠOUP (13.30-15.00)) / četrtek do DŠD Koper na kosilo (13.00-14.00)
  • registracija udeležencev v sredo popoldan in četrtek zjutraj
  • ostalo po potrebi

Direktna povezava do programa T4EU tedna v Canvi: https://rb.gy/7dhoui