četrtek, 13. junij 2024 Dijaki Gimnazije Škofja Loka v Livadah izvedeli več o Agronomiji in Bioinformatiki

Danes smo gostili 27 dijakov in dve profesorici Gimnazije Škofja Loka

Radovedni dijaki so s sodelovanjem v treh različnih delavnicah raziskovali zdravilne in aromatične rastline, pripravili poskus za ugotavljanje živosti peloda in poskus in vitro kalitve zrelega peloda ter v računalniški učilnici sami izvedli nekaj praktičnih primerov bioinformacijske analize.

Delavnice so izvedli doc. dr. Alenka Baruca Arbeiter, Petra Gabrovšek in doc. dr. Matjaž Hladnik, vsi trije z Oddelka za aplikativno naravoslovje UP FAMNIT.

Naravoslovni dan je bil izveden v sklopu projekta GDI UP, ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU.

Na UP FAMNIT izvajamo naslednje dodiplomske študijske programe: MatematikaMatematika v ekonomiji in financahRačunalništvo in informatikaBioinformatikaVarstvena biologijaBiopsihologija in Agronomija. Aktualni prijavni roki za vpis so objavljeni tukaj.