četrtek, 3. oktober 2024 Mlada raziskovalka Petra Gabrovšek na 10. kongresu GENETIKA 2024 prejela 1. nagrado za predstavitev plakata

Petra Gabrovšek, mlada raziskovalka na Oddelku za aplikativno naravoslovje na UP FAMNIT, je prejela 1. nagrado za predstavitev plakata z naslovom "Development of EST-SSR from Helichrysum italicum (Roth) G. Don. (Asteraceae) de novo assembled transcriptome", na 10. kongresu Genetskega društva Slovenije in 10. srečanju Slovenskega društva za humano genetiko – GENETIKA 2024.

Kongres GENETIKA je potekal v Portorožu (UP FTŠ – Turistica) med 25. in 28. septembrom v organizaciji UP FVZ in UP FAMNIT. Kongres je združil udeležence iz Hrvaške, Italije, Madžarske, Nemčije, Slovaške, Slovenije, Poljske in ZDA.

Naši raziskovalki iskreno čestitamo in želimo veliko uspeha tudi v prihodnje!