Razvoj poročilnega sistema v okviru VISa
natisniUniverza na Primorskem je uspešno kandidirala na Javni razpis za sofinanciranje projektov po kreativni poti do praktičnega znanja, ki ga je objavil Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije. Projekt "Po kreativni poti do praktičnega znanja" delno financira Evropka unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada ter Republika Slovenija, in sicer Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.
O projektu
Cilj projekta je izvedba analize in priprava možnih rešitev za nadgradnjo Visokošolskega informacijskega sistema (VISa), ki ga partnersko podjetje že dalj časa razvija za potrebe univerzitetnih/visokošolskih ustanov.
V okviru projekta bo izdelan predlog možnih rešitev nadgradnje, ki bi bila izvedena z razvojem novega poročilnega sistema, ki bo omogočal dostavo "pravih" informacij "pravim" ljudem v "pravi" obliki. Gre za informacije, ki so že zbrane (in se še naprej zbirajo) v podatkovni bazi VISa. Ključni problem, ki bo naslovljen v okviru predlaganega projekta, je kako te informacije predstaviti različnim vpletenim v visokošolskih ustanovah (študentom, visokošolskim učiteljem, vodstvenim delavcem ...).
Ker gre v določeni meri za informacije osebne narave (npr: osebni podatki o študentih, zaposlenih ...), je pri izvedbi projekta zelo pomemben vidik varnosti in zasebnosti. Poleg tega delovanje visokošolskih ustanov urejajo številni zakoni in pravilniki, kar je potrebno upoštevati pri oblikovanju različnih izpisov iz podatkovne baze.
Predvsem je fokus projekta na spremljanju in zagotavljanju kakovosti visokega šolstva. Za ta namen bi poročilni sistem omogočal avtomatičen izračun in izpis vseh definiranih kazalcev kakovosti ter prikaz trendov njihovega gibanja skozi čas.
Pomembna vidika poročilnega sistema sta tudi prijaznost do končnega uporabnika in dostopnost. V ta namen bodo vsi njegovi deli ustrezno grafično podprti, omogočena bo podpora različnim napravam (pametni telefoni, tablični računalniki ...).
Projektne aktivnostina vrh
V okviru projekta potekajo naslednje aktivnosti:
- poročilo o pregledu zahtev,
- poročilo o izbiri najpomembnejših kazalnikov,
- poročilo in predlog arhitekture ter tehnološke rešitve,
- poročilo o namestitvi okolja in strežnikov,
- poročilo in dokumentacija o postavitvi sistema,
- implementacija izbranih kazalnikov,
- poročilo o testiranju in predlogi izboljšav,
- poročilo in predlog konfiguriranja prototipnega sistema.
Partnerji na projektuna vrh
5 študentov:
- 3 študenti dodiplomskega študijskega programa Računalništvo in informatika (UP FAMNIT),
- 2 študenta podiplomskega študijskega programa Management (UP FM).
1 delovni mentor:
- mag. Leo Zornada (Talpas d.o.o.).
1 pedagoški mentor:
- doc. dr. Branko Kavšek (UP FAMNIT).
Kratka predstavitev rezultatov projektana vrh
Kratka predstavitev projekta in rezultatov projekta je dostopna tukaj.